УкрНДІпротезування реалізує 2-й етап навчального проекту для протезистів/ортезистів України
Завдяки підтримці Міністерства соціальної політики Украйни та Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації УкрНДІпротезування вдруге стане навчально-практичною базою для впровадження підготовки фахівців з протезування/ортезування в Україні відповідно до стандартів ISPO. Можливість прийняти участь у попередньому відборі кандидатів на навчання отримали 55 протезно-ортопедичних підприємств України.
Під егідою Агенції NATO з підтримки та постачання (NSPA) 27-28 січня 2020 року на базі УкрНДІпротезування відбувся вступний іспит для кандидатів на участь у другому етапі навчального проекту, який буде реалізовано у співпраці зі Школою реабілітаційних наук Human Study e.V. та Харківським національним інститутом радіоелектроніки (ХНУРЕ).
Вступний іспит пройшов у два етапи, що дозволить мати максимально чітку картину щодо рівня знань, компетенцій та навичок кандидатів. В екзаменаційній сесії приймали участь 19 практикуючих в протезно-ортопедичній галузі фахівців з різних областей України.
За фінансової підтримки Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації 14 фахівців з найвищим рівнем знань зможуть прийняти участь у проекті «Професійна підготовка і навчання фахівців з протезування/ортезування в Україні» з метою отримання міжнародного сертифікату ISPO Cat.II «Асоціат, протезист/ортезист» та другої вищої освіти у Харківському національному університеті радіоелектроніки за спеціальністю «Біомедична інженерія».
Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська ознайомилася з роботою УкрНДІпротезування
У рамках робочого візиту у місто Харків, Міністр соціальної політики Юлія Соколовська, заступник Міністра Віталій Музиченко та керівник проекту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації (NSPA) Наталія Мельніченко відвідали клінічну базу УкрНДІпротезування, ознайомившись з можливостями новітнього високофункціонального реабілітаційного обладнання, роботизованих систем, які необхідні для осіб з інвалідністю та захворюваннями, що мають суттєві втрати функціональних можливостей, зокрема обмежену здатність до самостійного пересування та самообслуговування.
Додатково виділені Міністерством соціальної політики у 2019 році кошти дозволили придбати нове обладнання, що дало змогу підняти рівень та розширити можливості реабілітаційних відділень для надання необхідної допомоги пацієнтам з метою відновлення рухових функцій, профілактики розвитку патологічних деформацій, поетапної вертикалізації та освоєння навиків самостійної ходьби, що є потужним мотиваційним поштовхом до вільного пересування та інтеграції в суспільство.
Завдяки розробленим та впровадженим УкрНДІпротезування індивідуальним комплексним програмам та спеціальним засобам реабілітації, у минулому році 2500 дітей та дорослих, з усіх регіонів України, отримали необхідну допомогу. Серед них 117 дітей з інвалідністю пройшли курс реабілітації у рамках Постанови №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» від 27.03.2019 р., а у поточному році більш ніж 200 дітей з інвалідністю мають змогу досягнути ефективних результатів.
Сертифікація спеціалістів УкрНДІпротезування з фізичної реабілітації

УкрНДІпротезування став першим у рамках Швейцарської компанії «Hocoma» сертифікованим центром по проведенню тренінгів на роботизованих системах в Україні і став базою для їх впровадження в реабілітаційну практику.
Фахівці УкрНДІпротезування з фізичної реабілітації успішно пройшли двохетапний тренінг по використанню новітнього роботизованого обладнання в нейрореабілітації пацієнтів з порушенням функцій опорно-рухового апарату та отримали сертифікати спеціалістів з правом навчання фахівців інших реабілітаційних закладів його ефективному використанню.
Завдяки отриманому досвіду та новому сучасному обладнанню з функціями балансування, вертикалізації, відновленню та відпрацюванню рухів верхніх та нижніх кінцівок, спеціалісти мають змогу значно розширити можливості надання послуг для реабілітації пацієнтів різного віку.