Протезування

Втрата кінцівок та обмеження рухливості внаслідок травм чи різноманітних захворювань, патологій опорно-рухового апарату – це не лише величезне фізичне, але й емоційно-психологічне випробування для людини.

Можна багато говорити про всі складнощі цього періоду та способи відновлення, проте, як показує наш багаторічний досвід роботи з такими пацієнтами, найбільш ефективний шлях – це реальні дії для повернення до повноцінного життя.

На щастя, сучасні технології протезування роблять можливим відновлення рухливості, незалежно від рівня складності ампутації.

Звісно, пацієнту потрібен час, аби звикнути до конструкції, навчитися нею керувати, проте бажання продовжувати звичне життя та заняття зі спеціалістом зроблять свою справу.

Вже за короткий проміжок часу Ви зможете відновити повну функціональність кінцівок, займатися улюбленими справами, водити авто, кататися на велосипеді та відпочивати в будь-якому форматі.

Дизайн без назви (20)

Протезування верхніх кінцівок

Наші фахівці мають багаторічний досвід практичної та наукової роботи в напрямку протезування верхніх кінцівок. 

Переймали досвід іноземних провідних фахівців з Німеччини, США, Канади та мають сертифікати європейських виробників,які надають право роботи з високофункціональними протезними компонентами та підтверджують їх високий кваліфікаційний рівень.

Для наших пацієнтів ми пропонуємо виготовлення протезів з компонентами найвідоміших світових виробників — Otto Bock, Fillauer, Touch Bionics. Виготовляємо будь-які протези верхніх кінцівок: косметичні, функціональні та на будь-які рівні ампутацій з використанням сучасних компонентів та якісних матеріалів.

Косметичні протези

Косметичні протези-це протези,які відтворюють відсутню частину руки та маскують її відсутність.

Люди,які обирають косметичний протез,насамперед шукають естетичні,але, на додаток до реалістичного вигляду руки, такі протези мають важливі функціональні можливості.

Дизайн наших протезів,розроблений разом з Вами, може підкреслити Вашу індивідуальність і надати особливості Вашій особистості.

Механічні протези

Механічні протези компенсують можливість реалізовувати захвати та утримання різних предметів. 

З цими протезами, де передбачена комбінація штучної кисті та функціональних захватів, наші пацієнти працюють вдома, рибалять, керують автомобілем та виконують іншу роботу.

 

Дизайн без назви (21)

Міоелектрічні протези

Найбільший потенціал відновлення втрачених функцій мають міотонічні протези, у складі яких маніпуляції речами та предметами реалізують електричні кисті або функціональні електричні захвати. 

 

За останній час ми придбали  ексклюзивний досвід роботи з високофункціональними біонічними кистями Michelangelo Hand, Touch Bionics   (I limb) та іншими. 

В нашій практиці унікальні реалізовані в Україні протезування часткової ампутацій кисті електричними пальцями I digits фірми Touch Bionics.

 

Дизайн без назви (23)

Протезування нижніх кінцівок

При виготовленні протезів на нижні кінцівки ми використовуємо модульний принцип побудови, який сьогодні є світовим стандартом протезування. Тому вирішальним фактором успішного протезування є правильно підібрані техніків-протезистом комплектуючі протеза.

 

Ці рішення дають можливість підібрати індивідуальний варіант протеза ноги, який буде максимально відповідати потребам і способу життя пацієнта.

Протезування гомілки

Протези при ампутації гомілки поділяються на модульні, каркасні і шинно-шкіряні. Комплектуючі для протеза гомілки підбираються на основі стану кукси, віку, ваги пацієнта і системи MOBIS.

Протез гомілки складається з куксоприймальної гільзи, м’якого вкладиша, робочого модуля, а в разі дуже короткої  кукси гомілки або патологій довколишнього суглоба, додаткової гільзи на стегно.

Підвищити зручність використання та надійність кріплення протеза на куксі можна шляхом застосування лайнерів із силіконової композиції або поліуретанового гелю.

Фіксація лайнерів у протезі здійснюється за допомогою замкової системи або за допомогою різних вакуумних систем.

Дизайн без назви (19)

Протезування стегна

Сучасні протези стегна дозволяють користувачам вести активний і повноцінний спосіб життя, працювати і виконувати домашні справи, водити автомобіль та займатися спортом.

Протез стегна модульного типу складається з куксоприймальної гільзи, колінного вузла, робочого модуля і стопи.

Фіксація лайнерів у протезі здійснюється за допомогою різних вакуумних систем, замкової системи або за допомогою системи KISS.

Дизайн без назви (24)

Протези для спорту

Одне з головних запитань, яке ми чуємо від наших активних пацієнтів:

«Як спортивний протез може допомогти мені досягти спортивних цілей?» 

 

Незалежно від того, чи хочете ви повернутися до спорту після ампутації чи хочете почати займатися спортом, спеціалізоване протезування може зіграти важливу роль у вашому майбутньому.

З самого початку ми працюємо над виявленням ваших унікальних потреб у протезуванні та цілей. 

Ми створюємо протези, які допомагають ампутованим продовжувати процвітати в улюблених видах спорту, будь то біг, їзда на велосипеді, гольфі або будь-які види командних видів спорту.

Вибираючи компоненти від провідних виробників протезів, які збалансовують оптимальну функціональність із мінімальною вагою, ми можемо забезпечити, щоб усі, від олімпійців до повсякденних спортсменів, отримали високоефективне рішення.

 

Дизайн без назви (25)

Спортивне протезування

Спеціальні спортивні протези розробляються для професійних занять бігом, стрибками в довжину і висоту, метання списа. Конструкція стане в нагоді навіть непрофесійним спортсменам для підтримки себе в хорошій фізичній формі. Пацієнти зможуть розвинути силу і витривалість, зміцнити здоров’я гідно приймати будь-які виклики від життя. Серед переваг спортивної стопи:

Міцність та надійність. Вона розроблена спеціально, щоб витримувати навантаження будь-якого рівня, незалежно від того, чи Ви професійний спортсмен, чи просто займаєтеся пробіжками на вихідних;

Універсальність. Можна обрати будь-який варіант накладок для своїх тренувань — на доріжці, бездоріжжі за містом, піщаній поверхні. Стопи випускаються різного рівня жорсткості та підбираються індивідуально;

Сила. Під час активних фізичних занять можна із легкістю змінювати швидкість, адже протез не буде Вас сповільнювати і забезпечить надійність під час активного відштовхування від землі.

Окремо варто виділити спортивний колінний модуль, який витримує високі навантаження, які виникають і діють на виріб під час бігу. Він підтримує швидкі зміни в темпі незалежно від інтенсивності тренування. Надійний, легкий та простий в керуванні, компактний дизайн чудово підходить для заняття спортом всім — від тих, хто полюбляє деколи побігати підтюпцем, до професійних спринтерів.

Безпрограшним варіантом для більшості занять є спортивна стопа. Цей протез дає практично безмежні можливості для будь-якого активного виду спорту. Він підходить більшості моделей взуття з низьким профілем. Високий прогин зігнутої пружини забезпечить відмінну амортизацію, що необхідна при заняттях спортом на корті або спортивному полі і майданчику з будь-яким покриттям. Базова пружина та можливість регулювання дозволять пересуватися стабільно та контролювати координацію під час швидкого руху, при ходьбі чи стоянні.

У нашому закладі  ви маєте змогу замовити індивідуальне виготовлення протезів з врахуванням конкретних особливостей спорту та потреб пацієнта.

1
Терапія після ампутації
1
Обмір техніком-протезистом
1
Виготовлення протезу
1
Відлаштування протезу
1
ВИкористання протезу

Ортезування

Ортезування – це консервативний підхід в лікуванні чи профілактиці патологій опорно-рухового апарату. Основний інструмент цієї методології – ортез. Це пристрій, який дозволяє фіксувати, підтримувати, коригувати чи розвантажувати відділи кінцівок. Відомі Вам брейси, тутори, корсети – це і є ортези, які використовуються в якості терапії або попередження порушень опорно-рухової системи. В нашому центрі в Харкові можна підібрати або виготовити під замовлення конструкції під наявні порушення. В нас достатньо великий вибір позицій та арсенал сучасних технологій для виготовлення системи будь-якої складності.

Ортези представлені у великому асортименті залежно від способу випуску, призначення, матеріалу виготовлення, локалізації, жорсткості. Вони можуть виготовлятися серійно, збірно-модульним методом чи індивідуально. Властивості конструкцій залежать від їх застосування в профілактичних або лікувальних цілях, потрібної функції – фіксації, підтримання, розвантаження, стимуляції. Ортези призначаються для використання певний період часу в лікувально-реабілітаційних цілях або функціонально-постійних. Ми ретельно працюємо над кожним замовленням для забезпечення надійності, міцності, зручності та ефективності ортезу в лікуванні/профілактиці порушень.

Залежно від ступеню порушення, фізіологічних потреб клієнта та інших особливостей конкретного випадку ми підбираємо найбільш підходящі конструкції.