Реабілітація дітей по 309 Постанові

Як забезпечити реабілітацію дітей з інвалідністю за бюджетні кошти в "УкрНДІпротезування"
(Постанова №309)

Згідно Постанові 309, щоб отримати безкоштовну реабілітацію дітей з інвалідністю в клініці «УкрНДІпротезування»   (№81 в Переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють заходи з реабілітації дітей з інвалідністю станом на 05.05.2020), представник дитини подає в місцевий орган заяву про необхідність його направлення в реабілітаційний центр для дітей. 

 

Крім того, при подачі заяви надаються копії:

-документа, що посвідчує особу дитини;

-план оздоровлення, який був виданий ЛКК;

-виписки з історії хвороби (форма № 027/о).

 

Місцеві органи, зі свого боку, виконують такі дії:

-перевіряють наявність наданих паперів;

-гарантують актуальну реєстрацію списків дітей, які потребують реабілітації, і дотримання черговості їх направлення на реабілітаційні заходи;

-ознайомлюють представника дитини, яка прямує в дитячий реабілітаційний центр, зі списком установ, де може бути здійснена реабілітація дітей з ДЦП та іншими захворюваннями (до цього переліку входить і «УкрНДІпротезування»);

-вносять відомості про дитину та її забезпечення послугами з оздоровлення в централізований банк даних з проблем інвалідності.

 

Послуги реабілітації, які отримують діти за програмою

У Постанові №309 врахований основний перелік консультативних і терапевтичних послуг, які можуть бути надані дитині (в т.ч. при реабілітації дітей з ДЦП):

 

-консультативні прийоми;

-терапевтичні заняття з фахівцями з реабілітації дітей-інвалідів різних профілів (дитячий невролог, психолог, педіатр, реабілітолог, фізіотерапевт і ін.);

-послуги з реабілітації.

 

Реабілітаційні послуги призначаються персонально в кожному окремому випадку, в залежності від потреб дитини з обмеженими можливостями.

Вартість реабілітаційних послуг для кожного маленького пацієнта обумовлюється обраним медичним закладом згідно персональної програми, в якій визначаються обсяг і терміни здійснення оздоровлення, і фінансується з державного бюджету.

За міжнародними стандартами оцінюється функціональний стан, проведення первинної оцінки, складання індивідуального плану лікування і проведення занять, спрямованих на особливості і потреби вашої дитини і сім’ї. 

Наш підхід дозволяє на кожному етапі реабілітації бачити реакцію організму на методи, котрі застосовуються, і вчасно коригувати програму реабілітації, що дозволяє отримати максимальний результат, не завдавши шкоди.

Після того як буде визначена мета реабілітації, призначаються процедури, які виходять саме з поставленої мети. 

Завдяки новим технологіям і комплексному підходу, ми гарантуємо якісне надання допомоги за основними напрямками реабілітації:

 

-розвиток рухової активності — контроль над спастичністю, збільшення рухового потенціалу;

-розвиток мислення і пізнавальної сфери дитини — комплексна програма орієнтована на активацію і інтеграцію фізіологічних механізмів центральної нервової системи;

-розвиток навичок самообслуговування.